حیوانات واقعی در عکس های پرتره یک عکاس روسی

یک عکاس اهل مسکو با نام Olga Barantseva مجموعه تصاویر هنری مسحور کننده ای تشکیل شده از مدل های حالت گرفته در کنار حیواناتی همچون خرس، گرگ، شترمرغ، جغد، تمساح و مارها خلق کرده است.

تماشای انسان کوچک و شکننده ای که در حال بوسیدن و یا نشستن بر پشت حیوانی مانند خرس قهوه ای است، در نگاه اول حیرت انگیز می نماید. اما نگران نباشید، چون این یک خرس مهربان و بی آزار به نام استفان بوده که باعث خلق صحنه ای افسانه ای شده است. شکارچیان، این خرس را در زمانی که بسیار گرسنه بود و تنها مانده بود نجات دادند. پس از آن توسط صاحب خود که یک مربی سیرک هست تربیت شد. استفان پس از بزرگ شدن، برای بازگشت به حیات وحش بسیار اهلی بود. این خرس تا به حال و در سن بیست سالگی در بیست فیلم روسی حضور داشته و یک مدل عکاسی پرطرفدار می باشد. وی به ارتباط با انسان ها و ژست گرفتن در برابر دوربین عکاسان علاقه زیادی دارد.

خانم Barantseva یک عکاس پرتره است که به طبیعت و حیات وحش نیز علاقه بسیاری دارد. وی از سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفت تا این علاقه را با عکاسی از مدل های خود در جنگلی نزدیک مسکو ترکیب کند. علاوه بر این وی به افسانه ها نیز بسیار علاقمند است و بازتاب این علاقه را می توان در آثار او مشاهده کرد. وی تمام عکس های پرتره خود را با استفاده از نور طبیعی ثبت کرده است.

البته شایان ذکر است که این پرتره ها همگی تحت کنترل شدید گرفته شده اند.  Olga Barantseva نیز بیان می کند که حیوان های موجود در عکس هایش همگی حیوان هایی هستند که در فیلم ها و پروژه های عکاسی شرکت داشته اند. از نظر وی، حضور حیوانات در آثار عکاسان از محبوبیت زیادی برخوردار شده و امروزه بسیاری از عکاسان از حیوانات اجاره ای برای افزایش جذابیت تصاویر خود استفاده می کنند.

هدف این عکاس از خلق این مجموعه تصاویر، صحبت در مورد صلح و ارتباط با دنیای پیرامون است. و عقیده دارد که همیشه جایی برای ابراز مهربانی و عشق وجود دارد.

در ادامه نمونه های دیگری از آثار او را مشاهده می نمایید.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.