دوربین ۶D Mark II اولین دوربین فول فریم Canon با LCD تاشو خواهد بود

در صورتی که از طرفداران دوربین های Canon بوده و مشتاق یک دوربین فول فریم DSLR با یک صفحه LCD تاشو هستید، انتظار شما به زودی به پایان خواهد رسید. بر اساس گزارشات، دوربین جدید Canon 6D Mark II نخستین دوربین از این دسته بندی خواهد بود که صفحه نمایش چرخشی دارد. از دیگر ویژگی های اعلام شده این دوربین جدید می توان به اتصالات Wi-Fi و Bluetooth، اندازه بزرگتر در مقایسه با دوربین اصلی ۶D و یک گریپ باتری جدید اشاره کرد.

معرفی دوربین تازه با صفحه نمایش تاشو به احتمال بسیار هم تشویق و هم تمسخر عکاسان را بر می انگیزد. چون در حالی که LCD های تاشو تصویربرداری و عکاسی را از زوایای مختلف میسر می کنند، اما از دوام کمتری نسبت به صفحه نمایش های ثابت برخوردار می باشند و به همین دلیل برای عکاسانی که به دنبال دوربینی با مقاومت بالا در شرایط سخت هستند، چندان مناسب نیستند.

در اختیار داشتن LCD متحرک در دنیای دوربین های فول فریم موضوع جدیدی نیست. همانگونه که Nikon D750 یکی از دوربین هایی است که این ویژگی را داراست و هم اکنون نیز فروش خوبی در بازار دارد. اما صفحه نمایش D750 تنها بر روی یک محور و به سمت بالا و پایین حرکت می کند. بنابراین، اگر ۶D Mark II دارای صفحه نمایش کاملاً متحرک باشد، یک مرحله پیشرفته تر از دیگر دوربین ها خواهد بود.

طبق اخبار منتشر شده، دوربین Canon 6D Mark II در ماه جولای ۲۰۱۷ ( و به احتمال بسیار همراه با Rebel SL2 ) بطور رسمی معرفی شده و از ماه آگوست به بازار عرضه خواهد شد.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.