رونمایی DJI از مینی دِرون Spark

کمپانی DJI به تازگی از Spark که یک مینی دِرون هوشمند و بدون نیاز به ریموت کنترل بوده و تنها با حرکت های مختلف دست هدایت می شود، رونمایی کرده است. در DJI Spark آخرین تکنولوژی های این کمپانی در زمینه حالت های مختلف پرواز برای ارائه کاربری آسان با هم ترکیب شده اند.

DJI سرمایه گذاری زیادی را بر روی حالت های پرواز مستقل در زمینه دِرون ها انجام می دهد. محصول جدید DJI Spark نیز این ویژگی ها را از محصولات قبلی به ارث برده و حتی با حالت های مختلف دست هم قابل کنترل می باشد. به پرواز در آوردن این مینی دِرون حتی اگر قبلاً با هیچ دِرونی کار نکرده باشید، به نظر بسیار ساده می آید.

حالت های پرواز هوشمند مانند TapFly و ActiveTrack که در دِرون های پیشرفته تر DJI وجود داشتند، در این محصول جدید نیز دیده می شوند. علاوه بر این، Spark قابلیت تشخیص اتوماتیک و دنبال کردن سوژه مورد نظر شما و حفظ آن در مرکز کادر، و استفاده از ۳D Sensing System برای تشخیص موانع در مقابل دِرون را دارا می باشد.

DJI Spark پرواز خود را از روی دست اپراتور آغاز کرده و به سرعت وارد “Gesture Mode” می شود، که به کاربران اجازه می دهد Spark را به هوا فرستاده و شروع به تصویربرداری ویدئویی در مسیرهای از پیش تعیین شده کند.

این ویژگی ها بسیار جالب هستند، اما افرادی که به دنبال فیلمسازی با دِرون ها می باشند، ممکن است تعجب کنند که چگونه می توان صحنه ها را تنها با حرکات دست کنترل و کادر خود را مشخص کرد ! DJI Spark قطعاً جوابگوی تقاضاها در زمینه فیلمسازی حرفه ای نیست، اما برای کسانی که به دنبال میزان کنترل بیشتری هستند، Spark را می توان به وسیله گوشی موبایل و یا یک ریموت کنترل که به عنوان یک وسیله جانبی قابل خریداری می باشد، هدایت کرد.

بدنه و دوربین سبک وزن

وزن DJI Spark تنها ۳۰۰ گرم می باشد. علاوه بر مزایای واضح حمل راحت این محصول، اندازه و وزن آن نیز از نظر مقررات کاربرد دِرون ها بسیار کاربردی است، زیرا در بسیاری از کشورها، کاربرد این محصول به هیچ مجوزی احتیاج نخواهد داشت. این ویژگی برای خبرنگاران و فیلمسازان مستند مزیت بسیار خوبی است.

خوشبختانه، دوربین  Sparkنیز همانند بدنه آن وزن کمی داشته و کیفیتی معادل ۱۰۸۰p دارد. این کیفیت ممکن است باعث صرف نظر کردن بسیاری از فیلمسازان از این محصول شود، اما قبل از صدور نظر قطعی در این مورد باید کیفیت تصاویر این دوربین را مورد بررسی قرار داد زیرا بسیاری از دوربین ها با کیفیت مشابه، تصاویر بسیار خوبی را ثبت می کنند. در هر حال این مینی دِرون برای استفاده توده مردم طراحی و ساخته شده و شاید به همین دلیل باشد که در پنج رنگ متنوع برای عرضه به بازار آماده خواهد شد.

با کمک ریموت کنترل این دستگاه که به صورت اختیاری قابل خریداری است، اپراتورها می توانند با Flight Mode و با حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت دِرون را به پرواز در آورند. در این حالت است که گیمبال به حالت FPV درآمده و دوربین با سرعت مطابق پرواز شما، شروع به حرکت می کند. Spark با DJI Goggles نیز برای پرواز FPV قابل استفاده می باشد.

در حالت QuickShot، این دِرون به طور اتوماتیک ویدئوی ده ثانیه ای از پرواز شما را ایجاد می کند که سریعاً می توانید آن را بر روی گوشی موبایل ویرایش کرده و در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

برخلاف گیمبال مکانیکی سه محوره DJI Mavic، این مینی دِرون فقط دو محور داشته و یک محور سوم ثابت از طریق نرم افزار در دسترس می باشد. و احتمالاً به همین دلیل است که سایز این محصول تا این اندازه کوچک است. نهایت مدت پرواز ۱۶ دقیقه، محدودیت دیگری در DJI Spark می باشد. در حالی که Mavic مدت پرواز ۲۷ دقیقه را به کاربر ارائه می دهد.

امنیت پرواز و دقت

از لحاظ ایمنی پرواز، DJI Spark از یک دوربین اصلی، یک سیستم دید رو به پایین، یک سیستم سه بعدی برای سنجش دید رو به جلو، GPS دو باندی و GLONASS برای بررسی محیط اطراف استفاده می کند. همچنین، این محصول از طریق سیستم دید خود می تواند در ارتفاع ۳۰ متری پرواز کند.

Spark با یک باتری، شارژر USB و سه جفت پروانه و با قیمت ۴۹۹ دلار از اواسط ماه ژوئن به بازار عرضه خواهد شد.

 

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.