طراحی نرم افزار اپراتور دِرون توسط MIT

رایج ترین علت تصادفات و یا عملکرد اشتباه دِرون ها، خطاهای انسانی است. حال اگر انسان را از فرآیند پرواز دِرون ها حذف کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ محققان شرکت MIT در تلاش هستند تا در آینده ای نزدیک نرم افزار بی نقصی را برای به پرواز در آوردن دِرون ها طراحی کنند.

نرم افزار اپراتور دِرون

در گذشته ای نه چندان دور به پرواز در آوردن یک وسیله هوایی کار پیچیده ای بود. اما امروزه، به تنهایی می توانید این کار را انجام دهید. یا اگر بخواهید به نتیجه بسیار عالی دست یابید، می توانید برای پرواز دِرون ها از یک اپراتور برای هدایت دِرون و یک اپراتور برای گیمبال استفاده کنید.

اما یک مسئله همیشه، و از گذشته تا به امروز در همه پروازها وجود دارد: خطای انسانی. به همین دلیل کارشناسان شرکت MIT به دنبال ایجاد تحولی عظیم در زمینه پرواز و کار با دِرون ها هستند. آنها ادعا می کنند چیزی در حد یک نرم افزار اپراتور را برای هدایت دِرون ها طراحی کرده اند.

این موضوع تا به حال در حد ایده ای است که محققان در حال کار بر روی آن هستند تا بتوانند آن را اثبات کنند. این سیستم “برنامه ریزی حرکتی برای تصویربرداری هوایی” کمی متفاوت تر از اپراتوری دِرون ها به صورت واقعی می باشد. زیرا به دانش کافی در مورد چندین پارامتر از جمله موارد زیر نیاز دارد:

– صحنه مورد تصویربرداری باید تا چه حد واید یا بسته باشد؟

– سوژه مورد تصویربرداری باید در کدام قسمت کادر قرار بگیرد؟

– چه زاویه دیدی مورد نظر است؟

– چند هدف اصلی برای تصویربرداری وجود دارد؟

بر اساس گفته شرکت MIT، این نرم افزار به صورت دائمی سرعت تمام اشیاء در حال حرکت را در محیط اطراف دِرون محاسبه کرده و موقعیت آنها را در عرض یک یا دو ثانیه مشخص خواهد کرد. زمان کوتاهی برای محاسبه مدارهای پرواز بهینه مورد نیاز است و همچنین در صورت احتمال وقوع برخورد با مانع، می توان دِرون را از آن محدوده دور کرد. همچنین سیستم، طرح موقعیت قرارگیری دِرون را هر پنجاه ثانیه آپدیت می کند.

این نرم افزار تکمیل نشده و هنوز راه طولانی برای برطرف کردن نقص ها و نیز ارتقای آن برای تصویربرداری صحنه های پیچیده تر وجود دارد. محققان MIT هنوز به هدف نهایی خود نرسیده اند اما به راه خود ادامه خواهند داد.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.