معرفی جدیدترین لنزهای واید کمپانی سونی

لنزهای جدید Sony 16-35mm F/2.8 GM و Sony 12-24mm F/4 G، تازه ترین محصولاتی هستند که به سری لنزهای واید کمپانی سونی برای دوربین های فول فریم E-mount اضافه شده اند.

 

Sony 16-35mm F/2.8 GM

فیلمسازان حرفه ای مدتی پیش مشتاقانه در معارفه یک لنز واید سری G شرکت کردند، و اکنون بالاخره انتظار آنان برای ورود این لنز به بازار به پایان رسیده است. لنز Sony 16-35mm F/2.8 GM وعده ایجاد تصاویری با شارپنس بالا در محدوده زوم را به کاربران می دهد و همچنین عنصر XA را در این لنز برای دستیابی به بهترین رزولوشن و کمترین اعوجاج تصویر ارتقاء داده است. پوشش Nano AR نیز به منظور کاهش انعکاس های نوری ناخواسته که اغلب در تصاویر واید آزار دهنده هستند، در نظر گرفته شده است.

یازده تیغه دیافراگم، ایجاد بوکه های دایره ای شکل زیبا را حتی در هنگام عکاسی با حداقل فاصله فوکوس ۲۸ سانتیمتری تضمین می کنند. دو سیستم SSM مستقیم، قابلیت های اتوفوکوس را کنترل کرده و در هماهنگی با فوکوس شناور باعث ایجاد نتایج سریع و دقیق می شوند و علاوه بر این بدون صدا عمل کرده و برای هر دو زمینه عکاسی و تصویربرداری مناسب می باشند.

این لنز با وزن ۶۸۰ گرم از رقیب خود در کمپانی Canon سبک تر اما کمی گران قیمت تر است. قیمت پیش بینی شده برای این محصول در حدود ۲۲۰۰ دلار بوده و در آگوست ۲۰۱۷ بطور رسمی به بازار عرضه خواهد شد.

 

Sony FE 12-24mm F/4 G

کمپانی سونی همچنین لنز اولترا واید دیگری را نیز با نام Sony FE 12-24mm F/4 G برای دوربین های فول فریم E-mount معرفی کرده که پرسپکتیو بی نظیری را برای فیلمسازی و تصویربرداری ارائه می دهد. باید دید که آیا این لنز با وزن ۵۶۶ گرم برای فیلمبرداری با گیمبال هم مناسب است؟

در این محصول هم سونی بر روی کیفیت اپتیکال تمرکز کرده و با استفاده از یک ED سعی در کاهش اعوجاج زاویه واید داشته و همچنین از سه ED دیگر نیز برای کاهش خطای رنگی استفاده کرده است. پوشش Nano AR نیز در جهت کاستن انعکاس نور به کار برده شده است.

همچنین این لنز دارای یک DDSSM برای ایجاد اتوفوکس سریع و بدون خطا می باشد و در حین کار نیز صدای خاصی تولید نمی کند. قیمت تقریبی این لنز ۱۷۰۰ دلار بوده و از جولای ۲۰۱۷ وارد بازار خواهد شد.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.