معرفی دستگاه ضبط جدید MixPre

کمپانی Sound Devices  اخیراً دو ضبط کننده جدید صدا را معرفی کرد، MixPre-3 و MixPre-6 که برای تولید کننده های پادکست و ویدئو سازها طراحی شده اند، اما با کیفیتی که از این کمپانی انتظار داریم و از بهترین ها در بازار می باشد.

زمانی که صحبت درباره ضبط کننده های صدا باشد، اکثر صدابرداران از Sound Devices به عنوان یکی از بهترین ها در این صنعت نام می برند. این ضبط کننده ها طراحی مستحکمی دارند، قابل اعتماد می باشند و ورودی و پری امپ های کافی برای تولید صدایِ بسیار با کیفیت را دارند. حالا این کمپانی سری جدیدی از تولیدات خود را با نام MixPre معرفی کرده است که دارای ورودی USB می باشند. دو ضبط کننده MixPre-3 و MixPre-6 با استریم صدا از طریق USB برای”موزیسین ها، پادکست سازها و فیلمبردارها” مناسب می باشند.

MixPre یک ضبط کننده صدای سبک وزن است که از جنس آلومینیوم ساخته شده و از پری امپ های Kashmir که به تازگی توسط Sound Devices ساخته شده اند استفاده می کند. تفاوت بین این دو مدل در تعداد ورودی های صدا می باشد، MixPre-3 دارای سه ورودی بالانس شده XLR می باشد و مدل MixPre-6 دارای چهار پورت XLR/TRS است که برای متصل کردن میکروفون یا تجهیزات Line-Level به کار می رود. همچنین یک پورت ۳٫۵ میلیمتری روی هر دو دستگاه موجود می باشد که برای میکروفون های کوچکتر یا برای اتصال به دوربین استفاده دارد.

Sound Devices با سری MixPre سازنده های پادکست و افرادی که ویدئوهای کوتاه می سازند را هدف قرار داده است. با این دستگاه های ضبط می توانید با استفاده از یک پورت USB صدا را به کامپیوتر برای استفاده در پادکست منتقل کنید. این ضبط کننده ها دارای پورت USB سری A و پورت های جدیدتر USB C می باشند.

نه تنها MixPre برای قرار گرفتن روی میز و ضبط کردن پادکست مناسب است، بلکه برای ضبط کردن صدا در کنار ویدئو نیز کاربردی می باشد. قابلیت هایی مانند آغاز کردن ضبط با HDMI وجود دارد و همچنین پیچ اتصال ¼ اینچ نیز وجود دارد که قابلیت بسته شدن به زیر یک دوربین را فراهم می آورد.

استفاده از پورت USB روی دستگاه به عنوان منبع برق نیز امکان پذیر می باشد. سری MixPre به صورت استاندارد با محل قرارگیری باتری AA عرضه می شود.

در صورتی که چندان با تنظیمات صدا آشنا نیستید، Sound Devices می تواند به شما کمک کند. هر دو ضبط کننده سری MixPre دارای حالت عادی و پیشرفته می باشند، حالت عادی کار را آسان می کند و بدون تغییر تنظیمات، خروجی صدای بدون نویز خواهد داشت. حالت پیشرفته اجازه دسترسی به ضبط چند کاناله و تنظیمات پیچیده تر را می دهد. مانند Metering, Routing, Timecode, Preamp gain و…

یک قابلیت بسیار کاربردی دیگر این ضبط کننده ها این است که دارای اتصال از طریق بلوتوث می باشند. که می توان از طریق آن و یک اپلیکیشن که برای IOS توسط Sound Devices ساخته شده است دستگاه ها را تنظیم و کنترل کرد.

سری MixPre در حال حاضر قابل خرید می باشد، MixPre-3 با قیمت ۶۴۹ دلار عرضه می شود و MixPre-6 نیز با قیمت ۸۹۹ دلار قابل خریداری است.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.