پرده برداری از گیمبال DJI Ronin 2 در نمایشگاه NAB 2017

گیمبال جدید کمپانی DJI با نام Ronin 2 کاملاً شبیه به یک ماشین فیلمسازی می باشد. موتور گشتاور این گیمبال پنج برابر قوی تر از ورژن اصلی بوده و شبیه به یک تانک ساخته شده است. به نظر می رسد که مهندسان این شرکت بازنگری کلی در مورد این محصول انجام داده و بسیاری از جزئیات آن را با طراحی جدید ارائه داده اند. DJI اظهار کرده که بازخوردهای ارزشمندی از مشتریان خود دریافت نموده که در طراحی این وسیله از آنها کمک گرفته است.

وزن DJI Ronin 2 چندان سبک نبوده و ظرفیت تحمل وزنی معادل ۱۳٫۶۰۰ کیلوگرم دارد. این محصول بطور انحصاری برای استفاده به صورت دستی طراحی نشده، هرچند که بدین صورت هم قابل استفاده می باشد و این نکته به قدرت بازوهای شما بستگی دارد. البته برای تصویربرداری با دوربین های DSLR یا دوربین های بدون آینه، کاربرد یک ریگ کوچکتر راه حل بهتری است.

وزن خود گیمبال در حدود ۵٫۵ کیلوگرم با میله دستگیره و بدون میله معادل ۴٫۲ کیلوگرم می باشد. به کمک سیستم GPS این وسیله قابل استفاده تا حداکثر سرعت ۷۵ مایل در ساعت بدون اختلال در پیگیری سوژه خود می باشد.

طراحی جدید

موتور DJI Ronin 2 بصورت ضدآب طراحی شده و به این دلیل که تمام کابل ها در داخل قابی از جنس فیبر کربن مخفی شده اند، به هیچ عنوان با مشکل قطعی سیم ها که ممکن بود در گذشته ایجاد شود، روبرو نخواهید  شد. یک سیستم توزیع نیروی کامل با اتصالات بی شمار بصورت یکپارچه نیز در داخل قاب قرار گرفته است. باتری های دوگانه نیروی مورد نیاز دستگاه را تأمین می کنند، اما قابلیت منحصر بفرد Ronin 2 توانایی تعویض باتری در حالت کار کردن بدون نیاز به خاموش کردن دوربین می باشد. کل سیستم دارای چهار پورت ۱۴٫۴ ولتی در نزدیکی کیج دوربین می باشد، دو پورت ۱۲٫۶ ولتی نیز کنار موتور پَن، و یک پورت ۱۲٫۶ ولتی P-tap هم بر روی مانت باتری  قرار گرفته اند. اگر هر دو باتری بر روی گیمبال باشند، سیستم توانایی تأمین نیرو تا حداکثر ۲٫۵ ساعت را برای گیمبال و نیز بعنوان مثال یک دوربین RED Dragon دارا می باشد.

باتری های Ronin 2 بصورت خودکار گرم شده و دقیقاً همان باتری های DJI Inspire2 هستند. به این ترتیب، مدیریت باتری ها ساده تر شده و کار در دماهای پایین تا ۲۰- درجه سانتیگراد بدون مشکل می باشد. سیستم باتری بطور کامل قابل جدا شدن است و یک منبع نیروی قابل حمل برای هر دوربین یا لوازم جانبی ۱۲ ولتی P-Tap به شمار می رود.

طراحی به صورت ماژولار انجام شده است

سیستم Ronin 2 ماژولار بوده و به همین دلیل است که طراحی گیمبال بصورت یک گریپ جدا انجام شده است. این مورد باعث کاربرد بسیار آسان این وسیله به عنوان یک گیمبال دستی، یک دوربین ثابت، جیب، ریگ آماده، نصب بر روی اتومبیل، دوربین کابلی و … می باشد.

علاوه بر این یک حالت لرزشگیر دو محوره برای استفاده دستگاه به عنوان دوربین ثابت موجود می باشد. همچنین می توانید محورهای مختلف را به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه در هنگام حرکت قفل نمایید.

بالانس کردن گیمبال معمولاً کار کسل کننده ای است که باید حتماً انجام شود. DJI Ronin 2 به شما کمک می کند تا ریگ دوربین خود را به وسیله دستگیره ها و ویژگی auto tune stability به راحتی بالانس کنید.

یک صفحه لمسی یکپارچه اجازه اعمال تنظیمات گیمبال را برای تنظیمات سریع و کنترل کامل دوربین های RED به کاربر ارائه می دهد. گیمبال دارای پایه های جمع شونده بوده و به همین دلیل در حالت دستی نیازی به وجود پایه دیگری نمی باشد. علاوه بر این یک ریموت جدید برای Ronin 2 در نظر گرفته شده که امکان کنترل گیمبال را تا فاصله یک مایلی فراهم می کند.

 

 

ویژگی های هوشمند

در نهایت، یک ورژن آپدیت شده اپلیکیشن کمکی گیمبال DJI در اختیار اپراتور قرار داده شده است. به این ترتیب، می توانید بر روی صحنه ای که در حال ضبط آن هستید، تمرکز نمایید. سه حالت در این اپلیکیشن موجود هستند:

حالتPanorama : این حالت به طور کامل Ronin 2 را برای خلق عکس های پانوراما هدایت می کند. این ویژگی بقدر کافی برای در نظر گرفتن مواردی مثل نوع سنسور دوربین و فاصله کانونی لنز در محاسبات خود هوشمند می باشد. همچنین می توانید نسبت روی هم قرار گرفتن عکس ها برای ایجاد تصویر پانوراما را تعریف نمایید.

حالت Timelapse : در این حالت می توان حرکات را برنامه ریزی کرده و نحوه تصویربرداری را مشاهده کنید.

حالت CamAnchor : ثبت جهت گیمبال در هر منطقه خاص، و بازنگری آن ها با فشار یک دکمه در این صورت ممکن است.

با اینکه DJI Ronin 2 یک تحول تأثیرگذار در عرصه تکنولوژی گیمبال هاست، اما شباهت این محصول به MōVi Pro که کمتر از یک و نیم سال از معرفی آن می گذرد کمی تأمل برانگیز می باشد. طراحی کیج، ساختاری با سیم های کمتر و تکنولوژی باتری دوگانه مواردی اند که در هر دو محصول کاملاً مشابه هستند.

DJI Ronin 2 در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.