چشم ها دریچه روح هستند : پرتره هایی از افراد بی خانمان

عکاسی به نام Pedro Oliveira به تازگی مجموعه عکس هایی از افراد بی خانمان پورتلند با نام (مراقب روح درون باشید) منتشر کرده است. داستان شکل گیری این پروژه را از زبان او بخوانید:

 پروژه خود رادر حالی شروع کردم که خود نیز از آن مطلع نبودم، حتی امروز وقتی به عقب نگاه می کنم سعی می کنم مرور کنم که چه اتفاقی افتاد. در طول روزهای گرم تابستان افراد بی خانمان زیادی را در شهر و حتی در پارک مقابل خانه خود مشاهده می کردم. روزی برای عکاسی از سنجاب ها به آن پارک رفتم اما نتوانستم هیچ سنجابی را پیدا کنم. بنابراین بر روی نیمکتی نشستم و پس از چند لحظه مردی با چهره ای جالب در کنار من نشست. مکالمه دوستانه ای را در زمینه عکاسی با هم شروع کردیم، و پس از چند دقیقه صحبت، از او پرسیدم که آیا می توانم عکسی از او بگیرم؟ او در ابتدا امتناع کرد اما در نهایت توانستم موافقت وی را جلب کنم. همان شب عکسی که گرفته بودم را با نام (شاه جیمز) به اشتراک گذاشتم و این عکس همچنان یکی از پرطرفدارترین عکس های من می باشد.

پس از آن، تصمیم گرفتم که این موضوع را به عنوان یک پروژه عکاسی با نام (مراقب روح درون باشید) دنبال کنم. نامی که منعکس کننده ارتباط من با سوژه ها بود. این پروژه در بیش از ده کشور منتشر شده و همچنین به عنوان موضوع نمایشگاهی در موزه Bowers در کالیفرنیا انتخاب شده است.

ایده شکل گیری این پروژه بسیار ساده بود: من با سوژه های خود صحبت می کردم، داستان های آنها را می شنیدم، و اغلب عکس های گرفته شده را به آنها نشان می دادم. هدف نهایی من افزایش آگاهی نسبت به مسائل مربوط به بی خانمانی بود که به ندرت توجه ما را به خود جلب می کند، و نیز موانع اجتماعی که اغلب افراد بی خانمان با آنها روبرو بوده و اغلب آنها را به موجوداتی نامرئی در اطراف ما تبدیل می کند.

در طول این دو سال چیزهای زیادی یاد گرفتم و توصیه می کنم اگر می خواهید که زیبایی یک شخص را ببینید، لباس ها و ظاهر او را فراموش کرده و به چشم های او بنگرید. همه چیز به چشم ها مربوط می شود.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.