کمپانی Canon دوربین EOS C200 را معرفی کرد

کمپانی Canon به تازگی از راه اندازی خط تولید دوربین EOS C200 خبر داده، که نه تنها محصول جدیدی در سری دوربین های Cinema EOS این شرکت است، بلکه با وجود قابلیت های ویژه ای همچون ضبط ویدئوهای ۴K Raw و قیمت مناسب گام بزرگی در زمینه ساخت چنین دوربین هایی برداشته است. در ادامه مطلب به معرفی جزئیات این دوربین جدید پرداخته شده است :

Canon EOS C200 ضبط داخلی بصورتRaw  و بیشتر

EOS C200 اکنون اینجاست و بصورت Raw فیلمبرداری می کند! در حقیقت این دوربین برای تصویربرداران سبک مستند بوده و قابلیت فیلمبرداری Raw را به عنوان کدک اصلی ارائه می دهد. برای عملی کردن تصویربرداری بصورت Raw، دوربین از فرمت تازه ای به نام “Cinema Raw Light” پشتیبانی می کند که همان انعطاف پذیری در color grading را اما با سایز فایل کوچک تر ایجاد کرده و این امکان را فراهم می کند تا تصاویر بصورت داخلی بر روی حافظه CFast 2.0 ضبط شود.

این خبر بزرگی برای بسیاری از علاقمندان دوربین های سینمایی می باشد، به ویژه افرادی که به دنبال دوربین هایی با قیمت مناسب تر هستند. ضبط Raw و با بیت ریت بالاتر ویژگی هایی هستند که تمام فیلمسازان برای دستیابی به نتایج با کیفیت همواره به دنبال آنها هستند. اما برای بسیاری این خصوصیات غیرقابل دسترسی بوده اند که در حال حاضر و با معرفی EOS C200 این مشکل برطرف خواهد شد.

فرمت های ضبط

پردازشگر جدید  Dual DIGIC DV6 این دوربین، ضبط داخلی را در فرمت های ۴K UHD/50P MP4, 4K DCI Raw 50P و فریم ریت بالای ۱۲۰fps بصورت متوالی در فرمت Full HD بدون کراپ کردن سنسور فراهم می کند.

به عنوان جایگزینی برای فرمت Cinema Raw Light، دوربین C200 همچنین می تواند تصاویر را با فرمت ۴K UHD 150Mbps و ۲K و یا Full HD 35Mbps روی یک کارت SD با فرمت MP4 ذخیره کند.

اتوفوکوس پیشرفته

دوربین Canon EOS C200 دارای تکنولوژی اتوفوکوس Dual Pixel CMOS و نیز LCD لمسی است که به کاربران اجازه می دهد تا سوژه های خود را انتخاب کرده و عملکرد AF روانی را داشته باشند. علاوه بر این ویژگی Face Detection و گزینه های Face-Only برای کمک به کاربران با کنترل فوکوس در نظر گرفته شده است.

 


Low Light  و ND

دوربین های سری EOS کمپانی Canon شهرت بسیاری در زمینه عملکرد بسیار خوب در شرایط نوری کم دارند. دوربین جدید C200 هم از این قاعده مستثنی نبوده و دارای محدوده ایزوی فراتر از ۱۰۲٫۴۰۰ می باشد. Canon  ادعا می کند که این دوربین حتی در موقعیت های با نور نامناسب عملکرد بسیار عالی از خود نشان خواهد داد.

علاوه بر این، C200 توسط Cinema RAW Light از دینامیک رِنج ۱۵ استاپی، همانند دیگر دوربین های سری EOS و نیز بیش از ۱۳ استاپ در حالت MP4 با  Canon Log / Log 3 پشتیبانی می کند. همچنین فیلترهای ND داخلی با بیش از ۱۰ استاپ تراکم در این دوربین وجود دارند.

ارگونومی

وزن دوربین Canon EOS C200 1.4 کیلوگرم است. با در نظر گرفتن تصویربرداری بصورت Raw، وزن ۱٫۴ کیلوگرم شروع خوبی می باشد، بخصوص وقتی گیمبال های دستی و یا دِرون ها روز به روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می شوند.

همچنین Wi-Fi داخلی و اتصال Ethernet هم در این دوربین موجود است که به کاربران اجازه می دهد تا دوربین را از دور کنترل کنند. علاوه بر این، گزینه ای هم برای انتقال فایل ها از طریق FTP در نظر گرفته شده است.

دوربین Canon EOS C200 در حال حاضر برای سفارش در اروپا موجود بوده و از جولای ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد. قیمت دوربین کامل در حدود ۷٫۴۹۹  دلار خواهد بود.

پست‌های مرتبط...

نوشتن یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.